100 років моди. Сумки 60-70х років XX століття
Події диктують тенденції. Дизайнери транслюють свої погляди і переживання через дизайни їх виробів. Тоді, як одні підкорюються часу, в якому існують, інші привносять свої смисли і надихають шанувальників на стильні ризики. Сумки, як невід'ємна частина гардеробу, також стали індикатором часу.
Раніше, ми вже обговорили характер сумок з буржуазних 20-х і світанку Нью-Лук 50-х, а далі розглянемо нелегкі, але сміливі тенденції на сумки 1960-х і 1970-х років:
Революційні 1960-і
60-і були ерою соціальних змін: кипіла боротьба за права жінок, студенти влаштовували протести проти воєн, темношкірі стали виступати проти расової дискримінації. Відповідно до звільненням від застарілих уявлень, мода теж почала рухатися у бік більшої свободи і молодіжного бунтарства. В одязі з'явилися сміливі забарвлення, міні-спідниці, нові нетрадиційні матеріали.
У Великобританії сформувалася молодіжна субкультура «модів» (від слова «модернізм»), знаменуючи період, відомий як «Свінгуючий Лондон» (Swinging London). «Моди» відрізнялися своїми музичними та модними уподобаннями – вони слухали джаз, блюз і соул, і носили зшиті на замовлення костюми. Завдяки цій течії Лондон став центром культури і моди, задаючи тон трендам у всьому світі.
Ближче до середини 60-х «моди» також стали захоплюватися поп-артом і психоделічним роком. Саме звідси в тренди сумок прийшли графічні, божевільно яскраві принти, космічні мотиви і футуристична фурнітура. Особливо вплив поп-арту помітно у сумках Emilio Pucci з різнокольоровими калейдоскопічними принтами. Також «Свінгуючий Лондон» подарував моду на кольчужні сумки, головним хітом серед яких була PacoRabanneLe 69.
У той же час в Америці головною законодавицею моди була Жаклін Кеннеді. На відміну від молодіжних, новаторських течій моди у Лондоні, її знамениті костюми зі спідницею були скоріше логічним продовженням елегантної моди минулого десятиліття. На честь неї була названа головна культова сумка 60-х – Jackie від Gucci. Вона була випущена у 50-х під іншою назвою, але досягла піку популярності завдяки першій леді і тому була перейменована на честь неї. Jackie була першою в історії сумкою хобо і згодом породила моду на цю форму, унікальним чином поєднує у собі і м'які лінії, і структурованість. У 2020 сумки хобо знову з'явилися у показах таких дизайнерів, як Zimmermann.
У другій половині 60-х також стала розвиватися субкультура хіпі. Тоді як суспільство почало звертати увагу на несправедливість і намагатися з нею боротися, філософія хіпі дозволяла насолодитися свободою і аполітичністю. В одязі хіпі надавали перевагу вільним силуетам – спідниці та сукні максі, прості сорочки, розкльошені джинси. У сумках часто фігурувала бахрома – ще один тренд, який у цьому році повернувся до нас у показах Bottega Veneta, Fendi, Zimmermann і Balmain.
Вечірочні 1970-і
Субкультура хіпі процвітала. Хоча спочатку стиль хіпі був спрямований на відкидання традиційної модної індустрії, дизайнери теж перейняли деякі характеристики цього стилю і стали розвивати богемний напрямок. На показах з'явилися вільні сукні, що летять, ручна вишивка, в'язання гачком. На сумках зі шкіри та замші часто можна було побачити шипи і бахрому. На чолі цього тренда стояв бренд Chloé під керівництвом Карла Лагерфельда.
У 1972-му була прийнята поправка про рівні права в Конституції США, яка нарешті офіційно визнала рівність статей після майже 50 років невдалих спроб з боку феміністок. Це дозволило жінкам більш активно долучитися до трудового життя і претендувати на посади, раніше доступні тільки чоловікам. Через насичений робочий графік з'явився попит на місткі сумки для роботи. Такі сумки часто нагадували чоловічі портфелі та дипломати з маленькою ручкою і довгим ремінцем.
У 1977-му у Нью-Йорку відкрився легендарний нічний клуб «Студія 54», знаменуючи початок ери бурхливого нічного життя. На вечірках там бували найголовніші знаменитості того часу – актори, музиканти, письменники, люди моди і мистецтва. Одяг та сумки повинні були відповідати екстравагантності вечірок і публіці, яка там проводила час.
У моді було все, що виділялося, блищало і переливалося під світлом дзеркальної кулі: металеві акценти, паєтки, ланцюжки, люрекс, пір'я. Дизайнери досі люблять використовувати такі деталі, від знакових ланцюгів лінійки Falabella Stella McCartney до металізованих, прикрашених кристалами сумочок Miu Miu, Jimmy Choo, Saint Laurent і Marc Jacobs.
Піком екстравагантності у 70-х стали сумки зі шкіри змій і ящірок. Хоч зараз популярність екзотичної шкіри і вщухла у зв'язку з сучасним небажанням сприяти жорстокому поводженню з тваринами, імітація зміїної шкіри все так же залишається актуальною і часто фігурує, наприклад, у Fendi, Rejina Pyo і Stella McCartney.
Помітні акценти переслідували модниць 60-70-х, але тренд на "акцент" протримається і далі. На світанку світової економіки, у достатку течій, настроїв, можливостей, бажання виділятися серед натовпу тільки посилювалося. І незабаром ми розповімо, чим же так виділилися тенденції вечірочних 70-х і хвалькуватих 80-х.
Кошик порожній
Cайт принадлежит компании UATREND FASHION LTD